BİYOGRAFİ                                                                                                                                                                                                                           


Çorumlu bir ailenin kızı olarak Ankara'da dünyaya gelen Nazlı Öksüz, müziğe ilkokul yıllarında başlamıştır. İhsan ÖZTÜRK'ten üç yıl bağlama ve solfej dersleri aldıktan sonra TRT gençlik korosuna girmiştir. TRT’de Mustafa Özgül, Hikmet Taşan gibi değerli hocalardan ders almıştır. Nazlı Öksüz, uzun yıllar değerli hocası Mehmet Özbek’in yönetimindeki müzik çalışmalarının yanı sıra albüm çalışmalarını da yürütmüştür.

Nazlı Öksüz, müzik çalışmalarının paralelinde eğitim hayatına devam ederek Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Başta TRT olmak üzere çok sayıda televizyon ve radyo programına katılan Nazlı Öksüz; Motif Vakfı tarafından verilen “Halk Müziği Teşvik Ödülü”ne, halk oylaması sonucu “Sizin Radyonuz” tarafından verilen “Yılın Halk Müziği Bayan Sanatçısı Ödülü”ne ve “Şairtürk Radyosu”nca “Yılın sanatçısı” ödülüne layık görülmüştür.

Yurtiçinde ve yurtdışında sayısız halk konserlerine katılan Nazlı Öksüz, bir süre özel bir tv kanalında canlı olarak yayınlanan “Nazlı Türküler” isimli türkü programında sunucu ve solistlik yapmıştır. Nazlı Öksüz, Eylül - Aralık 2013 tarihlerinde TRT Müzik’te canlı olarak yayınlanan “Dilde Can” programında yine sunuculuk ve solistlik yaparak Anadolunun değişik yörelerinden türküler seslendirdi. TRT Müzik Kanalında yayınlanan "Sevdamız Türkü" Programında sunucu ve solistlik yapmaktadır.

2015 yılında Star Prodüksiyon ailesine katılarak yapımcılığını ve menajerliğini Yusuf Savaş'ın üstlendiği ''Dert Yazdım'' isimli yedinci müzik albümünü türküseverlere kazandırdı.